Disleksi Tedavi Merkezi

Özel Öğrenme Güçlüğü (disleksi, disgrafi, diskalkuli) ile ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0533 939 31 17

Ödev Yapmakta Zorlanan Çocuğuma Nasıl Destek Olabilirim?

Ödev Yapmakta Zorlanan Çocuğuma Nasıl Destek Olabilirim?

Öğrenme güçlüğü olan çocuklar yaşadıkları zorluk nedeniyle ders çalışmak/ödev yapmakta zorlanırlar. Bir diğer yandan zaman yönetimi, plan yapma gibi konularda desteğe ihtiyaç duyarlar. Ebeveynler olarak çocuğunuzun zorlandığı alanlarda yol gösterici olmanız, bu becerileri daha kolay öğrenmesini sağlayarak çalışma motivasyonunun artmasını sağlar.

  • Öncelikle verilen çalışmada istenilen görevleri adımlara ayırabilirsiniz.
  • Ödevde amaçlanan öğrenme hedefine en kolay/anlaşılır şekilde nasıl ulaşacağına dair yönlendirmeler yapabilirsiniz. Dikkatini hedef dışına vermesinden kaynaklı yaşayacağı zaman kaybını önlemiş olursunuz.
  • Okuma gerektiren çalışmalarda eğer ki zorlanıyorsa, siz ona okuyabilirsiniz veya yazması gereken yerlerde çocuğunuz size dikte edebilir. Böylelikle enerjisini öğrenme hedefine yönlendirmiş olursunuz.
  • Günü beraber planlamanız ve programa uyma konusunda net olmanız önemli. Hangi saatlerde ders çalışacağını bilmesi zamanla çalışmayı erteleme isteğini azaltacaktır.
  • Zaman zaman zorluklar yaşayabilirsiniz ancak bir ekip olduğunuzu ve sizin tutarlı, güven verici yaklaşımınıza ihtiyacı olduğunu unutmayın.

Bir Cevap Yazın

Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ve dağıtılamaz | Disleksi Merkezi

Call Now ButtonBizi Arayın