Disleksi Tedavi Merkezi

Özel Öğrenme Güçlüğü (disleksi, disgrafi, diskalkuli) ile ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0533 939 31 17

ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ YAŞAYAN ÇOCUKLARIN KARŞILAŞTIKLARI ZORLUKLAR NELERDİR?

ÖZEL ÖĞRENME GÜÇLÜĞÜ YAŞAYAN ÇOCUKLARIN KARŞILAŞTIKLARI ZORLUKLAR NELERDİR?

Özel öğrenme güçlüğü yaşayan çocuklar sıklıkla dili kullanma ve anlama alanlarında zorluklar yaşarlar. Bu çocukların okuma-yazma öğrenme sırasında çeşitli zorluklar yaşamaları oldukça olasıdır.
Özel öğrenme güçlüğü yaşayan çocukların genel olarak yazarken planlama yapmadıkları ya da çok az yaptıkları görülmektedir. Ayrıca yazarken bir çok yazım, noktalama, büyük harf kullanımı hataları yaptıkları ve okunaksız yazmaktadırlar. Yazdıkları sözcüklerin basit ve sıradan olduğu, yazılanların çok az düşünce içerdiği görülmektedir.
Bu çocuklar yazdıklarını değerlendirmek için kullanmaları gereken ölçütleri belirlemek konusunda da güçlükler yaşarlar. Yazdıklarını zaman zaman dil bilgisi bakımından kontrol edebilseler de içeriği kontrol etmekte zorlanmaktadırlar. Çocuğunuz yazarken bu sorunları ya da bunlara benzer sorunları yaşıyorsa mutlaka bir uzmana başvurunuz ve yardım alınız.

Yorumlar kapalı.

Tüm hakları saklıdır izinsiz kullanılamaz ve dağıtılamaz | Disleksi Merkezi

Call Now ButtonBizi Arayın